Młodzieżowa Grupa Apostolska

Jan Paweł II, w liście skierowanym do młodzieży w 1985 roku, napisał między innymi: „Kościół przywiązuje szczególną uwagę do okresu młodości, jako kluczowego etapu życia każdego człowieka. Wy, Młodzi, jesteście właśnie tą młodością: młodością narodów i społeczeństw, młodością każdej rodziny i całej ludzkości - również młodością Kościoła. Wszyscy patrzymy w Waszym kierunku, gdyż wszyscy przez Was stale niejako na nowo stajemy się młodzi. (...) W Was jest nadzieja, ponieważ Wy należycie do przyszłości, a zarazem przyszłość do Was należy”.

Opierając się na tych słowach, można powiedzieć, że MŁODOŚCIĄ i NADZIEJĄ wspólnoty parafialnej w Świebodzinie jest młodzież, która chce spotykać się jako jedna z grup duszpasterskich działających w parafii.

Celem działalności MGA jest osobista formacja religijno-moralna, uwielbienie Boga modlitwą wspólnotową i śpiewem, świadectwo wiary wyrażanej poprzez posługę liturgiczną w parafii oraz apostolstwo w środowisku rówieśników.

facebookSpotkania Młodzieżowej Grupy Apostolskiej odbywają się w piątki o godz. 19.00 w salce parafialnej. Drzwi salki parafialnej są otwarte dla wszystkich chętnych.

SDM 2017 12
29 lipca 2017 wybraliśmy się na koncert do Krakowa z okazji pierwszej rocznicy ŚDM. Na początku wzięliśmy udział w nagraniu do superprodukcji ,,Biblia Audio”. Podczas koncertu abp Marek Jędraszewski wręczył nagrody dla laureatów konkursu ,,Młodość – projekt życia”. Na scenie wystąpili znani artyści, tacy jak na przykład Krzysztof Iwaneczko, Monika Kuszyńska, Arkadio, Marika, NiemaGOtu, Natalia Niemen, TGD, chór z Adamem Sztabą na czele i wielu innych. Występ zakończył się wspólnym odśpiewaniem hymnu ,,Błogosławieni miłosierni...”
 To spotkanie uświadomiło nam, że Światowe Dni Młodzieży to nie jest jednorazowe wydarzenie, ale szansa na pogłębianie wiary, na bycie bliżej Boga. To dar, który trzeba na co dzień pielęgnować i rozwijać.

zejdz z kanapy

25-31 VII 2016 byliśmy na ŚDM w Krakowie