Archiwum - wydarzenia 2013

Kolędowaliśmy dla MISJI

Jest już tradycją, że w Okresie Bożego Narodzenia pukają do domów kolędnicy misyjni. W tym roku w diecezji tarnowskiej już dwudziesty pierwszy przemierzali wioski i miasta, by dzielić się radością z pamiątki narodzin Zbawcy świata.

Kolędnicy misyjni przychodzą, aby nam przypomnieć, że Chrystus narodził się dla wszystkich, a wielu jeszcze Go nie zna. Kolęda misyjna jest też wsparciem projektów realizowanych przez misjonarzy. W tym roku kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami wspierają kilka nowych i kontynuację starych projektów związanych z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Boliwii, Brazylii, Peru i Republiki Konga oraz Demokratycznej Republiki Konga w ramach funduszu PDMD. Szczegółowy opis projektów znajduje się TUTAJ.
    W naszej parafii kolęda misyjna odbywała się w dniu 29 grudnia. Zaangażowała się w nią w tym roku 50-cio osobowa grupa dzieci i młodzieży, podzielona na 7 grup kolędniczych, a także wielu rodziców, którzy nie tylko wyrazili zgodę na udział swoich dzieci w misyjnym dziele, ale też pomogli młodszym dzieciom przygotować piękne stroje, jak też powrócić bezpiecznie do domów po trudzie kolędowania.

Na uwagę i pochwałę zasługuje piękna współpraca młodzieży, nie tylko gimnazjalnej, ale też starszej, z uczniami szkoły podstawowej, a nawet dziećmi w wieku przedszkolnym - najmłodszy "aniołek" miał zaledwie 5 lat!

W imieniu dzieci z krajów misyjnych gorąco dziękuję wszystkim Kolędnikom, ich opiekunom i rodzicom oraz wszystkim Rodzinom naszej parafii, które otworzyły drzwi swoich domów dla małych i trochę większych Misjonarzy!

ks. Proboszcz