Archiwum - wydarzenia 2013

Nowi lektorzy

Od 14 grudnia diecezja tarnowska cieszy się z dwóch nowych biskupów. W tę radość włącza się, jako cząstka diecezji, także nasza parafia.

Jednak nasza wspólnota ma również własny, nieco podobny - choć może na mniejszą skalę - powód do radości. W piątek, 13 grudnia, w tarnowskiej katedrze odbyła się uroczystość błogosławieństwa nowych lektorów. Podczas uroczystej Mszy św., której przewodniczył Ks. Infułat Adam Kokoszka, zostali włączeni do grona lektorów dwaj najstarsi ministranci z naszej parafii: Mateusz Michalski i Dominik Starostka. Wcześniej uczestniczyli w kursie lektorskim, organizowanym w ramach dekanalnej szkoły lektora. Życzymy im wytrwałości w podjętych zobowiązaniach i zaangażowania w posługę Słowa Bożego przez najbliższe lata.