Archiwum - wydarzenia 2013

Jesienna wycieczla LSO i DSM

Dnia 28.09.2013 r. odbyła się wycieczka Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Dziewczęcej Służby Maryjnej do Szczawnicy i Krościenka, na którą zabrał nas Ksiądz Proboszcz. Po zaparkowaniu autobusu w Jaworkach, wyruszyliśmy całą grupą do Wąwozu Homole, gdzie wszyscy nieźle się bawili wpadając co jakiś czas w błotko i brudząc sobie buty :) Trasa turystyczna w Wąwozie Homole zakończyła się wejściem w małych grupach na wysoką i stromą skałę. Po zejściu do parkingu udaliśmy się do Szczawnicy i z uśmiechem na twarzy (a niektórzy z zasłoniętymi oczami) wyjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Palenicę. Tam głównym punktem rozrywki była wózkowa zjeżdżalnia grawitacyjna.

Po zjechaniu z Palenicy był czas na drobne pamiątki. W drodze do autobusu mieliśmy okazję włączyć się w akcję „Iskra Bożego Miłosierdzia – Koronka na ulicach miast świata”. Uczyniliśmy to modląc się wspólnie z grupą, która odmawiała na ulicy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Następnie pojechaliśmy do Krościenka, gdzie Ks. Henryk – Proboszcz tamtejszej parafii, przyjął nas gościnnie. Rozpaliliśmy ognisko i zjedliśmy przepyszne kiełbaski, które usmażył nam Ks. Wojciech. Na boisku przy plebanii odbył się także mecz pomiędzy naszymi ministrantami a chłopcami z Krościenka, który zakończył się sprawiedliwym wynikiem 3:3.
    Pogoda dopisała, ale późnym popołudniem zakradł się dyskretnie jesienny chłodek, więc gorąca herbata pomogła zachować dobre samopoczucie i humor.
Uczestnicy wycieczki