Archiwum - wydarzenia 2014

Kolęda misyjna 2014

W niedzielę 28 grudnia 2014 r. z Dobrą Nowiną o narodzeniu Jezusa wyruszyli do domów naszej parafii młodzi misjonarze – kolędnicy misyjni. W tym roku w kolędzie misyjnej uczestniczyło 55 osób, podzielonych na 8 grup. Wśród kolędników wspierających misjonarzy są zarówno przedstawiciele młodzieży, jak i bardzo duża grupa dzieci.

Podczas Mszy św. o godzinie 10.30 odbyło się uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych, którzy przybyli do kościoła przebrani w tradycyjne stroje kolędnicze oraz ubiory charakterystyczne dla krajów różnych regionów świata, gdzie pracują misjonarze. Dzieci włączyły się czynnie także w liturgię mszalną poprzez modlitwę wiernych i procesję z darami ołtarza. W strojach kolędniczych pełniła swoją posługę również spora grupa ministrantów.

Po południu mali pomocnicy misjonarzy wyruszyli do domów naszej parafii, aby dzielić się radością z narodzin Chrystusa i poprosić o wsparcie dla swoich rówieśników z krajów misyjnych. Mówiła o tym krótka scenka zaprezentowana przez dzieci oraz hymn tegorocznej kolędy misyjnej.

Hasłem tegorocznego kolędowego dzieła misyjnego dzieci są słowa „MA TOTO TI AMOLENGE”, tzn. „Usłysz płacz dzieci”. Ofiary zebrane podczas kolędy misyjnej posłużą jako wsparcie realizacji kilku nowych lub już rozpoczętych projektów związanych z pracą księży, sióstr i osób świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Boliwii, Kazachstanu, Republiki Konga oraz Indii, realizowanych w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Do projektów tych należy m.in. wsparcie funkcjonowania szpitala oraz leczenie dzieci z niedożywieniem w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej, prowadzenie przedszkola przy parafii w Baboua, budowa szkoły dla dzieci głuchoniemych w Bertoua w Kamerunie, dożywianie dzieci w Brazzaville w Republice Konga czy budowa ochronki dla dzieci ulicy oraz dzieci emigrantów w Karagandzie w Kazachstanie.

Wszyscy, którzy swoim trudem misyjnego kolędowania, a także złożonymi ofiarami lub modlitwą wsparli dzieło kolędników misyjnych, przyczynią się do tego, że gdzieś w dalekim zakątku świata ktoś w imię Chrystusa otrzyma dobro. Pamiętajmy jednak także, że zawsze ten, kto daje, więcej jeszcze otrzymuje.

Zobacz zdjęcia (fot. N.Gądek)