Archiwum - wydarzenia 2014

Droga krzyżowa w plenerze 2014

4 kwietnia 2014 r. uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi krzyżowej, która wiodła drogami naszej parafii. Przy poszczególnych stacjach wsłuchiwaliśmy w rozważania Ojca Świętego Jana Pawła II, jakie wygłosił podczas pamiętnej Drogi krzyżowej w rzymskim Koloseum w Jubileuszowym Roku 2000.

Głęboka treść Papieskich rozważań osnutych wokół zbawczych wydarzeń i nawiązująca do sytuacji współczesnego człowieka była okazją do refleksji nad prawdami naszej wiary i własnym życiem. Jednocześnie poprzez udział w tym nabożeństwie przygotowywaliśmy się do kanonizacji Papieża Polaka.

Nabożeństwu Drogi krzyżowej przewodniczył ks. proboszcz Wojciech Sroka, zaś rozważania prowadzili parafianie. Nowością było niesienie dużego drewnianego krzyża przez dzieci, młodzież i dorosłych z różnych grup. Poszczególne stacje Drogi krzyżowej zostały usytuowane wzdłuż szosy wiodącej do krzyża na Podlesiu. Bardzo licznej obecności parafian na tym wielkopostnym nabożeństwie sprzyjała zapewne również piękna, wiosenna pogoda.

Zobacz zdjęcia!