Archiwum - wydarzenia 2015

Boże Narodzenie 2015

Zgodnie z wielowiekową tradycją obchody świąt Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy od Mszy Świętej „pasterskiej”. Jak zawsze zgromadziła ona w naszym kościele wielu parafian i gości. Pasterkę, którą odprawił ks. proboszcz Wojciech Sroka, poprzedziło odśpiewanie przez chór parafialny Jutrzni adwentowej. Radosny charakter liturgii podkreślił śpiew kolęd i pastorałek, a także odświętny wystrój kościoła i jego otoczenia. Imponująca choinka, stojąca w prezbiterium, została ozdobiona gwiazdkami robionymi przez dzieci uczęszczające na roraty. O zbawczych wydarzeniach sprzed ponad dwóch tysięcy lat przypominać nam będą przez cały okres Bożego Narodzenia dwie szopki - jedna urządzona w kościele, zaś druga na wolnym powietrzu. Po Mszy św. mogliśmy obejrzeć wspaniały pokaz fajerwerków przygotowany dla uczczenia uroczystości Narodzenia Pańskiego.

Zobacz zdjęcia!