Archiwum - wydarzenia 2015

Pielgrzymka: Częstochowa - Licheń - Niepokalanów

W dniach 29 i 30 sierpnia br. odbyła się parafialna pielgrzymka do Częstochowy, Lichenia i Niepokalanowa, w której wzięło udział 50 osób. Po dotarciu do Częstochowy pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. o godz. 8.00, odprawianej po łacinie, w kaplicy Cudownego Obrazu. Po po Mszy św. był czas do godz. 10.00 na indywidualną modlitwę.
    Pobyt w Licheniu rozpoczął się od odprawienia Drogi Krzyżowej w Lesie Grąblińskim, po której grupa pielgrzymkowa udała się do domu noclegowego na zakwaterowanie i ciepły posiłek.
    Wspólny wieczorny program obejmował udział we Mszy św. w Bazylice Matki Bożej Licheńskiej, odprawianej  w intencji małżeństw i rodzin, wysłuchanie koncertu organowego, wykonanego na wielkich organach licheńskich oraz uczestnictwo w Apelu Maryjnym, połączonym z procesją światła wokół placu przed bazyliką.
    W niedzielę pielgrzymi wzięli udzaił w porannej Mszy św. o godz. 7.30, a następnie, po śniadaniu, indywidualnie zwiedzali kompleks sanktuaryjny.
    Po południu, o godz. 15.00, rozpoczął się ostatni etap pielgrzymki  - nawiedzenie Niepokalanowa. Tutaj najpierw był obiad, później zwiedzanie muzeum Św. Maksymiliana i muzeum papieskiego, Msza św. w kaplicy Św. Maksymiliana, nawiedzenie bazyliki i plenerowa kolacja. Pielgrzymi powrócili do Świebodzina w późnych godzina nocnych.
Szczególne podziękowanie należy się P. Barbarze Gumułce, któa w imieniu Rady Parafialnej, wszystko zorganizowała!