Archiwum - wydarzenia 2015

Uroczystość Bożego Ciała

4 czerwca obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, która w Polsce świętowana jest bardzo uroczyście już od XV wieku. W naszym kościele na Mszy św. o godzinie 9.00. zgromadziła się niemal cała wspólnota parafialna. Uroczystej Sumie, a następnie procesji eucharystycznej przewodniczył ks. proboszcz Wojciech Sroka.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, trasa procesji wiodła drogą w stronę szkoły. Kolejne ołtarze przygotowali parafianie z poszczególnych osiedli: pierwszy (przy grocie Matki Bożej) – rodziny z Kanady; drugi (w parku przykościelnym) – rodziny z Kłokowej – Góry; trzeci (przy pomniku przyrody – starym dębie) – mieszkańcy Osiedla nad przystankiem PKP i wzdłuż drogi do Rzuchowej; czwarty (przy budynku starej szkoły) – mieszkańcy Kłokowej – Dołu. Tematyka ołtarzy oraz czytania z Ewangelii, związane z tajemnicą Eucharystii, uświadamiały istotę tego święta wyjątkowo uroczyście obchodzonego przez Kościół.

Udział w procesji Bożego Ciała to przede wszystkim forma modlitwy dziękczynnej i uwielbienia za obecność Chrystusa pod postaciami Chleba i Wina, ale także zaproszenie, aby Chrystus błogosławił naszym domostwom i nam samym.

Zobacz zdjęcia!