Archiwum - wydarzenia 2016

Niedziela Palmowa 2016

Niedziela Palmowa, nazywana też Niedzielą Męki Pańskiej, rozpoczyna czas bezpośredniego przygotowania do Wielkanocy. W swej wymowie łączy radość z tryumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy z zapowiedzią Męki i Ukrzyżowania Chrystusa. Pamiątką uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy są gałązki palmowe i palmy, które przynosimy tego dnia do kościoła. Uroczysta Msza św. z poświęceniem palm odbyła się w naszej parafii o godzinie 10.30. Podczas liturgii eucharystycznej opis Męki Pańskiej śpiewali zaproszeni do naszego kościoła klerycy z pierwszego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Ubogaceniem celebry był również śpiew chóru parafialnego.
Po Mszy św. odbył się tradycyjny już konkurs na najwyższą palmę. Wzięła w nim udział duża grupa rodzin, które przygotowały palmy imponujące nie tylko wysokością, ale również estetyczną dekoracją. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez księdza proboszcza W. Srokę.

Wyniki parafialnego konkursu palm:
I miejsce: p. Maria Kamińska
II miejsce: p. Katarzyna Broda
III miejsce: p. Daniel Kajmowicz

Na uznanie zasłużyło też wiele nieco mniejszych, zrobionych własnoręcznie palm, których z roku na rok przybywa. Ich wykonawcy również zostali nagrodzeni – otrzymali pamiątkowe książki, a dzieci – słodkie upominki.

Zobacz zdjęcia!