Archiwum - wydarzenia 2016

Odpust ku czci św. Maksymiliana Kolbego

odpust 010Tegoroczna uroczystość odpustowa w naszej parafii przypadła w wyjątkowym dniu, bowiem 14 sierpnia 2016 r. minęła 75. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego. Tak więc poprzez nasze parafialne święto włączyliśmy się w ogólnopolskie obchody męczeństwa tego wielkiego czciciela Niepokalanej.

odpust 026Uroczystej sumie odpustowej, odprawionej w naszym kościele o godz. 11.00, przewodniczył ks. Daniel Pietryka, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Tarnowie. Wraz z nim Eucharystię celebrowali także inni kapłani, wśród których był dziekan dekanatu Tarnów-Południe, ks. Adam Nita; wielu kapłanów pełniło też  posługę w konfesjonałach. Na Mszę św. odpustową przybyli nie tylko parafianie, ale i goście. Uroczystą liturgię upiększył śpiew chóru parafialnego.

W kazaniu, które wygłosił ks. D. Pietryka, usłyszeliśmy kilka refleksji na temat postaci patrona naszej parafii – św. Maksymiliana. „Święci są przede wszystkim po to, aby być dla nas wzorem” – mówił kaznodzieja. Święty Maksymilian może i powinien być dla nas wzorem w kilku dziedzinach. Przede wszystkim uczy nas bezgranicznego zawierzenia swego życia Niepokalanej oraz pokazuje, jak oddawać cześć Matce Boga. Jest on też przykładem, jak otwierać się na działanie Ducha Świętego i pozwalać się Mu prowadzić w życiu, aby było ono pełnowartościowe i naprawdę bogate w dobre dzieła. Wreszcie uczy nas gorliwości i zaangażowania w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz bezgranicznej miłości, która gotowa jest oddać życie za bliźniego.

Zobacz zdjęcia.