Wdzięczni za plony

ziel 07W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Msza Święta o godz. 10.30 miała charakter dziękczynny za tegoroczne plony. Na tę okazję przygotowane zostały dwa wieńce żniwne, jeden - tradycyjny - w gospodarstwie Państwa Marczyków a drugi - nawiązujący do "Roku Miłosierdzia" - w gospodarstwie Państwa Kamińskich. W ich wykonanie i prezentację w kościele włączyło się wiele osób.

W procesji z darami ofiarnymi przyniesiony został m.in. dzban miodu i dorodny bochen chleba, który pod koniec uroczystości został pokrojony i podzielony pomiędzy uczestników zgromadzenia liturgicznego.

Nasze gospodynie przygotowały również pyszne ciasto, którym mogli się poczęstować wierni wychodzący z kościoła.
Dziękujemy Panu Bogu za błogosławieństwo dla wszystkich pracujących na roli i Matce Bożej Wniebowziętej za opiekę; dziękujemy także ludziom - tym, którzy poświęcili swój czas i ofiarowali trud pracy, aby przygotować dzisiejszą dziękczynna uroczystość!