10. Rocznica powstania parafii

10 rocznica parafii 0171 stycznia 2007 roku został ogłoszony dekret o powołaniu naszej parafii. W ten dzień odwiedził nas ówczesny dziekan, a obecny biskup pomocniczy diecezji ks. Stanisław Salaterski. Do dnia 1 stycznia 2017 roku minęło dziesięć lat od tamtych wydarzeń. W tym dziesięcioleciu wiele działo się w naszej parafii, a sama wspólnota zjednoczyła się i rozwinęła wokół kościoła parafialnego. W życiu ówczesnego dziekana też zaszło kilka zmian - m.in. z księdza proboszcza parafii katedralnej został powołany na urząd biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej.

W dniu 1 stycznia 2017 roku przybył do naszej wspólnoty już nie dziekan, a biskup, aby razem z parafianami dziękować za miniony czas oraz wzbogacić swoją obecnością modlitwę podczas Mszy św. o godzinie 10:30 i udzielić noworocznego błogosławieństwa.

Parafianie po skończonej Mszy św. podziękowali ks. biskupowi Stanisławowi Salaterskiemu za dar wspólnej modlitwy, jednocześnie przekazując stałe zaproszenie do odwiedzin naszej parafii.

Zobacz zdjęcia (fot.J.Kajmowicz)