Sakrament bierzmowania

05 10 bierzmDnia 10 maja w parafii św. Józefa w Tarnowcu odbyła się uroczystość bierzmowania, w której "sakrament dojrzałości chrześcijańskiej" otrzymali m.in. gimnazjaliści z naszej parafii.

Bp. Stanisław Salaterski, który udzielał sakramentu, mówił do młodych, że to nie jest koniec lecz początek ich drogi. Duch Święty powołuje ich do tego, by być świadkami Jezusa Chrystusa, by swoim życiem i dobrymi czynami głosić wiarę wobec całego świata. Jako wzór do dobrego postępowania bierzmowani powinni sobie stawiać świętych, których wybrali na patronów. Ich życie pokazuje, że pomimo trudności i problemów byli wierni Bogu i podążali jego ścieżkami.

Myślę, że bierzmowanie to sakrament, który przyjmujemy całkowicie świadomie, jako dojrzali katolicy. Dlatego tym bardziej powinniśmy być świadkami Jezusa i głosić swoją wiarę poprzez choćby angażowanie się w życie parafii. Młodzież, która przyjęła dary Ducha Świętego, to między innymi lektorzy, przewodniczki DSM-u, a także członkowie Młodzieżowej Grupy Apostolskiej. Wielu z nich uczestniczyło we Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Pokazują, że bycie katolikiem to nie tylko ciągła modlitwa, ale też radość bycia we wspólnocie, wzajemne rozmowy, spotkania, wycieczki. Idąc za słowami papieża, wstali z kanapy, poszli za Jezusem, a nowy sakrament umocnił ich w tej drodze.

KW

Zobacz zdjęcia w galerii Gościa Niedzielnego