Letnie prace parafialne

sk 40Na przełomie czerwca i lipca realizowane były różne inwestycje i prace w naszym kościele i w jego otoczeniu.

Od 22 czerwca grają w kościele nowe organy, marki Johannus. Jest to instrument Vivo II, wyposażony w 2 pięciooktawowe manuały oraz 30 tonowy pedał basowy. Posiada 4 x 28 głosów w intonacjach romantycznej, symfonicznej, barokowej i historycznej.

Obok wejścia do zakrystii przygotowane zostało relikwiarium do przechowywania relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego. Jest ono otoczone mozaiką, której dolna część, w kolorze habitu zakonnego, symbolizuje dzieło zakonne Św. Maksymiliana, a część górna kolorystyką nawiązuje do męczeńskiej śmierci w obozie oświęcimskim. W mozaikę wkomponowane są także dwie korony, jakie nasz patron otrzymał od Maryi. Mozaika została zaprojektowana przez Kazimierza Klimkiewicza i wykonana w jego pracowni, natomiast samo relikwiarium zostało zaprojektowane przez Kaimierza Klimkiewicza, a wykonane w pracowni ślusarstwa artystycznego „Arkadia” w Tarnowie Krzyżu. Przy okazji została także pomalowana zakrystia.

Na początku lipca zamontowane zostały dwa ostatnie witraże. Przedstawiają one wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny i scenę objawienia fatimskiego – ten witraż został ufundowany w związku z 100. rocznicą tych objawień.

Przy murku obok schodów do kościoła zainsalowana została balustrada, dla zapewnienia bezpiczeństwa osób przebywająch na placu kościelnym. Natomiast przy schodach prowadząch z ulicy na plac kościelny zamontowana została poręcz.

Przed dzwonnicą została uformowana nowa skarpa, wzdłuż której posadzone zostały klony oraz 400 niskich krzewów, według przygotowanego wcześniej projektu.

Ostatnim etapem letnich prac parafialnych było pomalowanie salki duszpasterskiej. Na ten cel został przeznaczony fundusz, który Chór parafialny otrzymał jako nagrodę za I miejsce na przeglądzie w Plesnej.

We wszystkie prace włączyli się parafianie, których pomoc była bardzo potrzebna i dzięki niej była możliwość szybszego wykonania tych prac.

KW

Zobacz ZDJĘCIA: