Koncert noworoczny Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej

Koncert 003W dniu 7.01.2018 rok o godzinie 11:30 odbył się w naszej parafii koncert noworoczny Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej z Tuchowa. W takcie koncertu mogliśmy wysłuchać między innymi takich utworów, jak: „Cicha noc”, „Bracia, patrzcie jeno”, „Tylko jedna jest taka noc”,  „Last Christmas”, „Jingle Bells”, "Znak pokoju"  i wiele, wiele innych. Na zakończenie wysłuchaliśmy „Marsza Radetzky'ego” zagranego na wzór Koncertu Noworocznego, jaki wykonywany jest w Operze Wiedeńskiej w pierwszy dzień Nowego Roku. Podczas tego utworu parafianie bardzo się ożywili i tak samo jak w Operze Wiedeńskiej swoimi oklaskami wtórowali orkiestrze. W trakcie koncertu publiczność wielokrotnie nagradzała brawami kunszt muzyków i ich kapelmistrza.

Mamy nadzieję, że nie jest to ostatni tego typu koncert i jeszcze kiedyś Sanktuaryjna Orkiestra Dęta odwiedzi naszą parafię, dając wspaniały koncert i umilając dzień parafianom.

O orkiestrze:

SOD została założona w latach 1954-55 z inicjatywy ówczesnego organisty Stanisława Czachora oraz proboszcza i rektora klasztoru redemptorystów o. Józefa Hermana. Od tamtego czasu duchowymi opiekunami zespołu są ojcowie redemptoryści parafii NNMP w Tuchowie oo. K. Winiarski, W. Witkowski, Eugeniusz Leśniak, R. Marcinek, Stanisław Madeja, Kazimierz Fryzeł, Mirosław Grakowicz, ponownie Eugeniusz Leśniak i obecnie Kazimierz Głaz. SOD w Tuchowie jest zespołem muzycznym, który rozkwitał pod batutą Stanisława Czachora (1955-80). Następnie funkcję kapelmistrza pełnili Jan Gładysz (1980-1987), Kazimierza Wrona (1987-2004), Bogdan Stefan (2004-2009), Tomasz Ożóg (2009-2010), Andrzej Czechowski, a od roku 2012 Piotr Kucharzyk. Zespół SOD tworzą mieszkańcy Tuchowa i okolic, m. in. Zalasowej, Burzyna, Karwodrzy, Radlnej, Lubaszowej, Rzepiennika, Jodłówki Tuchowskiej i Zabłędzy. Zespół liczy ok. 40-60 muzyków, w tym zawsze kilka dziewcząt. Sporą grupę stanowią uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum, liceum i młodzież pracująca. (źródło: strona FB Orkiestry)

Zobacz zdjęcia.