Koncert zespołu „Iskierczanie”

iskierczanie2 lutego w uroczystość Ofiarowania Pańskiego gościliśmy w naszym kościele kapelę ludową „Iskierczanie” z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy-Latoszynie. Zespół uświetnił liturgię podczas wieczornej Mszy św., a po jej zakończeniu zaprezentował swój kolędowy repertuar. W pierwszej części koncertu mogliśmy wysłuchać wielu pięknych pastorałek – publiczności szczególnie podobały się te śpiewane na góralską nutę. Natomiast w drugiej części muzycznej uczty znalazły się znane polskie kolędy, do których wykonywania zostali zaproszeni wszyscy obecni. Kilkunastoosobowy zespół zachwycił słuchaczy zarówno wspaniałym śpiewem, jak i grą na instrumentach, dlatego oklaskom nie było końca.

Spotkanie zakończyło się niespodzianką przygotowaną przez Gości dla ks. Marcina Płanety, który w latoszyńskiej parafii pracował jako wikariusz. „Iskierczanie” w Dniu Życia Konsekrowanego złożyli mu życzenia, wręczyli symboliczne margaretki jako wyraz pamięci modlitewnej oraz zaśpiewali „Życzymy, życzymy…”.

Tradycyjny okres śpiewania kolęd i trwania w klimacie Bożego Narodzenia zakończyliśmy radosnym kolędowaniem, które dzięki kapeli „Iskierczanie” stało się pięknym parafialnym świętem. Artystom dziękujemy za wiele wspaniałych wrażeń i zapraszamy za rok.(mr)

Zobacz zdjęcia (autor N. Gądek)