Misterium Męki Pańskiej

misterium 27W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, czyli 8 kwietnia, mogliśmy uczestniczyć w Misterium Męki Pańskiej, jakie przedstawiła w naszym kościele młodzież z Pleśnej. Podobnie jak rok temu Młodzieżowa Grupa Apostolska, działająca w tamtejszej parafii, przygotowała piękną inscenizację wydarzeń, które rozpamiętujemy szczególnie w Wielkim Tygodniu oraz w oktawie Wielkanocy. Tym razem jednak scenariusz przedstawienia był inny, oparty głównie na ewangelicznych opisach męki, śmierci oraz zmartwychwstania Jezusa.

W widowisko zaangażowała się duża grupa młodych ludzi wraz z ich opiekunem – ks. Michałem Dziewitem. Aktorzy z wielkim zaangażowaniem i pasją wcielali się w swoje role, pokazując nie tylko talenty aktorskie, ale i wokalne. Atmosferę misterium tworzyły także starannie dobrane stroje oraz wymowne efekty świetlne.

Misterium Męki Pańskiej to nie tylko przedstawienie. To z jednej strony świadectwo wiary, jakie dają młodzi ludzie angażujący się w jego przygotowanie; z drugiej strony okazja dla nas wszystkich, aby raz jeszcze przeżyć zbawcze wydarzenia, które są fundamentem naszej wiary. Dziękujemy młodzieży z Pleśnej za trud ich pracy oraz gratulujemy pięknego widowiska.

Zobacz zdjęcia.