Niedziela Biblijna oraz Narodowe czytanie Pisma Świętego

Niedziela Biblijna plakatNadchodząca niedziela 15 kwietnia to X Niedziela Biblijna, która rozpocznie Tydzień Biblijny oraz drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Wydarzeniom tym towarzyszy hasło „ Weźmijcie Ducha Świętego (J 20,22).

Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego ma na celu  ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. W tym roku przedmiotem lektury będzie List do Rzymian św. Pawła Apostoła.

Narodowe czytanie Pisma Świętego ma również za zadanie:
- pomóc w rozwojowi życia w łasce Chrztu Świętego
- ukazywać Pismo święte jako kod kulturowy chrześcijańskiej Polski i Europy
- pomagać w odkrywaniu zalet wspólnotowego czytania Pisma świętego
- ukierunkowywać modlitwę i medytacje wiernych na wybraną księgę Pisma świętego, której treść w istotny sposób inspiruje hasło roku duszpasterskiego
- pokazywać osoby, które są znane szerokim rzeszom społeczeństwa polskiego z racji służby dobru wspólnemu, osiągnieć zawodowych lub sportowych,   a  w swoim życiu inspirują się Słowem Bożym
- zdynamizować rolę kościołów katedralnych i dekanalnych w zakresie apostolatu biblijnego w diecezjach
- przybliżać najnowsze edycje Pisma Świętego i najlepsze publikacje egzegetyczno-teologiczne pomocne w samodzielnej interpretacji księgi biblijnej (jk)