I Komunia Święta

które nie znika.
Niech oczy moje
nieustannie cieszą się Tobą,
wciąż do Ciebie się śmieją.
Stań się, Jezu, dla mnie
moją pieśnią wesela.
Szukałem Prawdy-
Znalazłem Przyjaciela"

Sakrament Eucharystii jest najpełniejszym objawieniem miłości Bog do człowieka. Przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezus Chrystus stał się nie tylko jedyną drogą, prawdą, ale życiem, które udziela się wiernym poprzez udział w darze Eucharystii. Miłość miłosierna Trójjedynego przekracza granice czasu i miejsca, aby w tajemnicy konsekrowanego Ciała i Krwi Pańskiej znaleźć miejsce w sercu i duszy wierzącego chrześcijanina.

Dziękujemy Bogu, że w tym roku trzynaścioro dzieci w naszej parafii poprzez Sakrament Pokuty, przygotowało swe dusze na spotkanie z Panem Jezusem Eucharystycznym. Niech to pierwsze spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym będzie początkiem ich przyjaźni z Tym, który je do Swej bliskości dopuszcza. Niech staną się żywą monstrancją, niosącą Boga wszędzie tam, gdzie dane będzie im być. Pan Jezus, który zamieszka w ich sercach niech będzie ich siłą do życia w miłości, pokoju zarówno w życiu dziecięcym, młodzieńczym, jak i dorosłym.

Do Pierwszej Komunii św. w tym roku przystąpili:
Kacper Abramowicz
Jakub Baber
Tobiasz Ciupek
Konrad Fortuna
Krzysztof Kara
Oliwia Korpacka
Szymon Kostur
Maja Kowalska
Wiktoria Michalska
Adrian Nowak
Michał Wołoch