Wydarzenia

Festyn parafialny

FestynW dniu 27.05.2018 roku w naszej parafii, z inicjatywy ks. proboszcza Marcina Płanety, który był głównym organizatorem i gospodarzem, odbył się festyn parafialny.  Rozpoczął się od przedstawienia bajki „Kot w butach” w wykonaniu aktorów z SP w Świebodzinie, przygotowanej z okazji Dnia Matki. Następnie przybyli parafianie i Goście, wraz z Wójtem Gminy - panem Józefem Knapikiem, mogli wysłuchać koncertu zespołu muzycznego „PEGAZ 2” oraz zespołu ludowego z Dębicy-Latoszyna „Iskierczanie”.

Podczas wspólnego biesiadowania można było spróbować wyśmienitych ciast upieczonych przez panie z naszej parafii. Kto nie lubi ciasta, mógł skosztować pieczonych kiełbasek.  Wśród dzieci natomiast największym powodzeniem cieszyły się lody. Podczas festynu można było złożyć cegiełkę na cele inwestycyjne w naszej parafii. Każda cegielka brała udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, takich jak: rower, myjka ciśnieniowa, wyciskarka do owoców, blender i lornetka. Po emocjonującym dla wszystkich losowaniu rozpoczęła się wspólna zabawa, która potrwała jeszcze do późnych godzin wieczornych.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i obsłudze festynu. Podziękowania składamy szczególnie ks. Proboszczowi Marcinowi, zespołowi „Pegaz 2”,  zespołowi „Iskierczanie”,  Panu Wójtowi za jego obecność  oraz wszystkim Gościom i parafianom, którzy przybyli, aby wspólnie spędzić niedzielne popołudnie i wieczór. (jk)

Fotorelacja