Wydarzenia

Rozpoczęcie roku szkolnego - słowo od księdza proboszcza

Rozpoczecie r szkolnego 034Drodzy  Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie. Minęły wakacje. Skończył się zasłużony wakacyjny wypoczynek, zaczyna się konieczny trud dalszego rozwoju. Warto podjąć trud pilnej, solidnej nauki w szkole a także wysiłek gorliwego  korzystania z lekcji religii. Każdy z nas otrzymał od Pana Boga różne talenty. Dlatego powinniśmy z każdym rokiem życia starać się troszczyć o rozwój tych talentów. Mamy się starać o zdrowie naszego ciała, czyli o rozwój  fizyczny i o rozwój zasobu naszych wiadomości i stylu zachowania, czyli potrzeba troszczyć się o rozwój ciała i ducha a to wymaga podejmowania trudu i wysiłku każdego z nas

Początek roku daje szanse na jeszcze lepsze wyniki w nauce i w zachowaniu niż w poprzednim roku. Warto dobrze wystartować, nabrać zapału do nauki i do bycia coraz lepszym. Będą wam pomagać nauczyciele, rodzice, ale przede wszystkim Pan Bóg. Tylko nie trzeba uciekać od Niego, ani Go wyrzucać za swego serca przez grzech ciężki. Nie można zapominać o podejmowaniu trudu: codzienna modlitwa, solidna nauka, systematyczne przychodzenie na niedzielną Mszę św.

Pan Jezus daje nam różne talenty, czyli różne zdolności i należy je rozwijać, ale jedna rzecz jest obowiązkowa dla wszystkich nauczycieli, rodziców, uczniów, tych bardzo zdolnych i mniej zdolnych – odnosić się do siebie życzliwie. Wiecie dobrze jakie jest najważniejsze przykazanie ludzi wierzących, ochrzczonych: „Będziesz miłował Pana Boga swego a bliźniego swego jak siebie samego”.  Kto się życzliwie odnosi do innych, to i oni zwykle odnoszą się do niego z miłością i życie w szkole staje się miłe. Łatwiej się uczyć, pokonywać różne trudności i rozwijać swoją wiedzę oraz sposób zachowania. W nowym roku szkolnym 2018/19 uczcie się solidnie a w domu i szkole odnośmy  się do siebie z miłością, dobrocią i życzliwością, a wtedy nasze życie będzie się stawać radosne i szczęśliwe. Niech Pan Bóg Wam Błogosławi!!!

ks. Marcin Płaneta

Zdjecia z uroczystości można zobaczyć: kliknij TU