Wydarzenia

Poświęcenie nowej kapliczki

poswiecenie kapliczki 007Od kilku miesięcy trwały przygotowania i prace związane z postawieniem nowej kapliczki Matki Bożej Fatimskiej w naszej parafii. W związku z tym , że stara kapliczka była zniszczona, obraz przez warunki atmosferyczne , wypłowiały, mieszkańcy w pobliżu kapliczki zgodzili się na pomysł postawienia nowej kapliczki. Realizacja pomysłu trwała kilka miesięcy przy udziale wielu osób. Zwieńczeniem tego dzieła było poświęcenie nowej kapliczki 8 września 2018 r w uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Za wszelkie prace i zaangażowanie chciałbym serdecznie wszystkim podziękować a w szczególności: za wykonanie i kapliczki i mocowanie do niej p. Marianowi Maciakowi , również p. Krzysztofowi Zaczkiewiczowi, p. Rafałowi Wójtowiczowi i p. Krzysztofowi Tendera za przygotowanie miejsca i umocowanie kapliczki. Każda przydrożna kapliczka czy krzyż to wyraz naszej wiary i ufność w Opatrzność Bożą. Niech Matka Boża wyprasza całej parafii potrzebne łaski.

 

Zdjęcia z poświęcenia możesz zobaczyć: klikając TU