Wydarzenia

Poświęcenie nowej kapliczki

poswiecenie kapliczki 007Od kilku miesięcy trwały przygotowania i prace związane z postawieniem nowej kapliczki Matki Bożej Fatimskiej w naszej parafii. W związku z tym, że stara kapliczka była zniszczona, a obraz przez warunki atmosferyczne wypłowiały, mieszkańcy okolicznych domów zgodzili się na pomysł postawienia nowej kapliczki. Realizacja pomysłu trwała kilka miesięcy przy udziale wielu osób. Zwieńczeniem tego dzieła było poświęcenie nowej kapliczki 8 września 2018 r. w uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Za wszelkie prace i zaangażowanie chciałbym serdecznie wszystkim podziękować, a w szczególności: za wykonanie kapliczki i mocowania do niej p. Marianowi Maciakowi, również p. Krzysztofowi Zaczkiewiczowi, p. Rafałowi Wójtowiczowi i p. Krzysztofowi Tenderze za przygotowanie miejsca i umocowanie kapliczki. Każda przydrożna kapliczka czy krzyż to wyraz naszej wiary i ufności w Opatrzność Bożą. Niech Matka Boża wyprasza całej parafii potrzebne łaski.

 

Zdjęcia z poświęcenia możesz zobaczyć: klikając TU