Wydarzenia

Diecezjalny zjazd Róż Różańcowych

bobowa 002W sobotę 27 października, ponad 30 osób z naszej parafii pojechało na pielgrzymkę do Bobowej, gdzie odbył się diecezjalny zjazd Róż Różańcowych połączony z 20 leciem męczeńskiej śmierci ks. Jana Czuby. Ks Jan był tarnowskim misjonarzem który został zamordowany w Loulombo w Republice Konga.

W modlitewnym spotkaniu w hali sportowej przy szkole w Bobowej, uczestniczyło ponad 1300 osób z całej diecezji. Mszy św. przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz. Podczas homilii ks biskup zostawił zgromadzonym kilka pytań, by po powrocie do domu, w swojej codzienności poszukać na nie odpowiedzi. Czy kochasz kościół? Czy kochasz parafię, sąsiadów? Co mnie łączy z parafią? Co parafia ma z mojej obecności w niej? (…) Jak będziemy wzruszać ramionami i oglądać się na siebie to skansenem zostaniemy. Biskup Leszkiewicz mówił dalej „(…)chciałbym aby to nasze spotkanie dzisiaj obudziło w nas miłość do kościoła.  Żebyśmy zrozumieli że ten kościół który jest narzędziem dającym zbawienie,(…)ten kościół będzie piękny, jeśli my w nim podejmiemy te powołania którymi Jezus nas obdarzył. (…)To powołanie w sposób najpiękniejszy powinno się realizować w twojej parafii.”

bobowa 006Zwrócił też uwagę na trzy elementy które są bardzo potrzebne i bardzo konieczne aby nasze parafie tętniły życiem.
   - Pierwsze modlitwa, „(…)zapraszam was byście czuwali nad tym by w waszych rodzinach nie brakło modlitwy. By wasze rodziny się modliły, by w waszych rodzinach wszyscy się modlili. Bez modlitwy naprawdę nie potrafimy niczego dobrego uczynić.”
 - Drugie, osobiste świadectwo, (…)nie bać się, przyznawać do tego że należymy do Jezusa Chrystusa, nie bać się realizować tego powołania którym zostaliśmy obdarzeni, tam gdzie toczy się nasze codzienne życie. Nie być takim fantastą, marzycielem, że byłoby świetnie, byłoby dobrze, byłbym świętym, byłabym świętą  gdyby to moje życie upływało gdzieś w jakiejś innej przestrzeni w innym miejscu, gdyby byli inni ludzie którzy mnie otaczają, (…)nie myśleć tak. Dawać świadectwo tam gdzie jesteśmy.”
 - Trzecie, trzeba ewangelizować. „Zaangażować się w to żeby iść i głosić braciom i siostrom ewangelię, dobrą nowinę o zbawieniu.”Na koniec homilii ks biskup podziękował członkom Róż Różańcowych za modlitwę i powiedział że kto bierze różaniec do ręki i modli się to wyprasza wiele łask.

Podczas spotkania uczestnicy zobaczyli także  montaż pt. „Ks. Jan Czuba w świadectwach”  oraz piękny spektakl o życiu i męczeństwie ks Jana Czuby  w  wykonaniu dzieci. Była też chwila na herbatę i posiłek. Na zakończenie spotkania wspólna modlitwa różańcowa w intencji misji, którą prowadzili między innymi misjonarze w różnych językach.(b.g.)