Wydarzenia

Nowi ministranci

ministranci 023W niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata podczas Mszy św. o godz. 10.30 nastąpiło przyjęcie kandydatów do grona służby liturgicznej. Na Eucharystii zgromadzili się nie tylko kandydaci, ale też rodziny nowo mianowanych ministrantów i aspirantów. Podczas uroczystej liturgii ośmiu kandydatów złożyło przyrzeczenia i przyjęło komże oraz pelerynki. Dwóch chłopców, Wiktor Skowron i Wojciech Turaj, przez złożenie przyrzeczenia i otrzymanie komży zostało włączonych do grona aspirantów. Przed nimi rok przygotowania, zanim zostaną ministrantami. Natomiast sześciu chłopców: Kacper Abramowicz, Michał Wołoch, Szymon Kostur, Jakub Kwiatkowski, Krzysztof Kara i Natan Skowron, po rocznym przygotowaniu i złożeniu przyrzeczenia oraz otrzymaniu pelerynek zostało włączonych do grona ministrantów.

Promocję na ministranta przygotowali opiekun - ks. Marcin Płaneta wraz z ceremoniarzami. Bardzo dziękujemy naszym ceremoniarzom, którzy aktywnie włączają się w przygotowanie chłopców do posługi w Liturgicznej Służbie Ołtarza w naszej parafii.

Wszystkim aspirantom i ministrantom, zarówno tym nowo przyjętym, jak i tym, którzy służą przy ołtarzu wiele lat, życzymy wytrwałości i wspieramy modlitwą.  Święty Dominiku Savio, módl się za nami! Króluj nam, Chryste!

Zdjęcia z uroczystości : kliknij TU