Wydarzenia

Roraty czas oczekiwania

Przeroraty 004żywamy czas ADWENTU, przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia, a także na powtórne przyjście Pana Jezusa na końcu czasów. Nasze myśli kierujemy ku wiecznej ojczyźnie, którą dla nas jest NIEBO. Nie możemy zapomnieć, że wszyscy zmierzamy w kierunku śmierci, która jest przejściem do życia wiecznego. Na to życie wieczne przygotowujemy się przez całe życie, w tym też pomaga nam okres ADWENTU. Poprzez różne, wyrzeczenia, postanowienia, praktyki religijne, ćwiczymy nasza wolę, krztałtujemy naszego ducha i charakter, aby już za życia zbliżać się do rzeczywistości NIEBA. Wtym roku na Mszach RORATNICH pomagają nam PATRONOWIE POLSKI naszej ziemskiej OCZYZNY; św. Wojciech, św. Stanisław Kostka, św. Bp Stanisław Szczepanowski i św. Andrzeja Bobola. Przyglądając się ich życiu, zgłębiając ich duchowość i droge do świętości, nie tylko wzywajmy ich wstawiennictwa, ale także naśladujmy ich w dążeniu do naszej ojczyzny NIEBIESKIEJ.

Życzę wszystkim, aby czas adwentu był dobrze wykorzystany, przede wszystkim na przybliżenie się do Pana Boga, przez zmianę życia tak, aby się Jemu podobać. Sczęść Wam Boże w pracy nad sobą.

ks. Proboszcz

 

roraty 005 roraty 008
roraty 006 roraty 009