Wydarzenia

Kolęda misyjna

koleda misyjna 007Kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami wspierają projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Republiki Konga, Czadu, Madagaskaru, Peru oraz Rwandy i Burundi w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Szpital w Bagandou jest pierwszym głównym projektem, który jest realizowany od wielu lat. Przychodzą tam tysiące osób, szczególnie dzieci, które są leczone. Drugim ważnym projektem jest pomoc szkole dla dzieci głuchoniemych i niepełnosprawnych w Bertoua w Kamerunie Za ten projekt odpowiada misjonarka Ewa Gawin. Jest ona taką Matką Teresą w Bertoua.

Hasłem tegorocznej kolędy są słowa „Suma yatiyawi sana munapxta”. Oznaczają one wezwanie: „Głośmy Dobrą Nowinę”, a pochodzą z języka aymara, który jest używany w Boliwii, gdzie tarnowscy misjonarze pracują już od ponad 25 lat.

Z naszej parafii zostało posłanych 26 grudnia 2018 roku osiem grup kolędniczych, suma zebranych pieniążków to 5.550 zł. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanych w to wspaniałe dzieło, opiekunom grup kolędniczych, dzieciom tworzącym te grupy, i wszystkim ofiarodawcom. Niech Mała Dziecina za Wasz czyn miłości obarzy Was swym Błogosławieństwem i otacza Swą Miłością w każdym dniu pielgrzymowania do Boga Ojca. Bóg Zapłać!!!

Zobacz zdjęcia koleędników- kliknij TU