Apostolat Maryjny

Apostolat Maryjny to grupa modlitewna założona przy kaplicy w Świebodzinie pod koniec lat 80. przez panią Emilię Tyrkową.  Obecnie przewodniczącą Apostolatu w parafii jest pani Janina Juszczyk. Grupa liczy około 23 członkiń, które spotykają się każdego 27. dnia miesiąca, w rocznicę objawień Matki Bożej św. Katarzynie Labouré.

W modlitwach polecają Niepokalanej całą wspólnotę, księdza proboszcza, osoby cierpiące, rodziny, a także diecezję i cały Kościół. Odwiedzają chorych, zamawiają Msze św. w intencjach zmarłych, włączają się w prowadzenie wielu nabożeństw. Symbolem przynależności do Apostolatu Maryjnego jest przyjęcie i noszenie Cudownego Medalika, który Matka Boża przekazała w swoim objawieniu św. Katarzynie.

Strona internetowa Apostolatu Maryjnego: http://www.apostolat.pl