OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (21. 04. 2024 r.)
IV Niedziela Wielkanocna

• W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.

• Dzisiaj ofiary na tace przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, za tydzień ofiary na tacę przeznaczone będą na potrzeby parafii. Bóg zapłać za Wasze zrozumienie i ofiarność!!!

• We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.

• W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wieczorną Mszę Świętą o godz. 18:00.

• W czwartek na godz. 18:00 zapraszamy na nowennę do św. Maksymiliana.

• W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

• W piątek na godz. 17: 00 zapraszamy na prywatną adorację Najświętszego Sakramentu.

• W sobotę na godz. 10:00 zapraszamy na spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej.

• W tym tygodniu zaczną docierać listy z prośbą o ofiary na naszą dużą inwestycje. Już teraz składamy Wam serdeczne podziękowania za Waszą ofiarność

• Bardzo dziękujemy rodzicom młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania za złożenie ofiary na potrzeby parafii w wysokości 800 zł. Bóg zapłać za ofiarność!!!

• Bardzo dziękujemy rodzinom P. Lucyny Knapik i P. Jadwigi Knapik za przygotowanie naszej świątyni na niedzielę, oraz za ofiarę złożoną na kwiaty i dekorację w naszym kościele. O przygotowanie kościoła na najbliższą niedzielę bardzo prosimy rodziny P. Anny Gomułka i P. Agnieszki Dąbrowskiej.
• Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Nabywając prasę katolicką pamiętajmy o chorych.