OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23. 01. 2022 r.
III Niedziela Zwykła

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.

2. Dzisiejsze ofiary na tace przeznaczone są na ogrzewanie naszej świątyni. Dobrze wiemy, że ceny gazu poszły w górę, w tamtym roku w styczniu zapłaciliśmy za ogrzewanie 2200 zł. za miesiąc grzania, a w tym roku w środę przyszedł rachunek na 9000 zł. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność.

3. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

4. W środę na godz. 17: 00 zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek na godz. 16: 30 zapraszam na spotkanie modlitewne Apostolatu Maryjnego.

6. W czwartek zapraszam na Nowennę do św. Maksymiliana.

7. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

8. W piątek na godz. 16: 00 zapraszam na prywatną adorację Najświętszego sakramentu.

9. W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych

10. W niedzielę 10 minut przed popołudniową Mszą Św. zapraszam do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

11. Bardzo dziękuję rodzinom P. Wioletta Stefanów i P. Danuty Małopolskiej za posprzątanie naszej świątyni i otoczenia, oraz za ofiarę złożoną na kwiaty i dekorację w naszym kościele. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę proszę rodziny P Gertrudy Budzik i P. Beaty Pękali.

12. Bardzo proszę rodziny, które były odpowiedzialne za wystrój świąteczny w kościele i na polu o rozebranie dekoracji na niedzielę. Bardzo dziękuje za zaangażowanie.

13. Organizuję wyjazd dla dziecięcych grup parafialnych (aspirantów, ministrantów, lektorów, DSM, Scholki, koledników misyjnych) do kina w Tuchowie na film pt: „Sing 2”. Wyjazd 24 stycznia b. r. ( jutro) o godz. 16: 15. Wyjazd jest darmowy, proszę chętnych o odebranie do podpisania przez rodziców zgody na wyjazd.

14. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracam się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

15. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Nabywając prasę katolicką pamiętajmy o chorych.

16. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, jubileusze, życzę Bożego Błogosławieństwa, opieki i wstawiennictwa M Bi św. Maksymiliana.

17. Trwa wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Bardzo dziękuję wszystkim za serdeczne przyjęcie, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Plan wizyty kolędowej na najbliższy tydzień;

Poniedziałek: od godz. 10: 00 – Świebodzin domy koło drogi na Rzuchową (po lewej stronie drogi) – od P. Wronów do P. Knych.
Wtorek: od godz. 09.00 - Kanada - od P. Krupów do P. Dudzińskich