OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25. 09. 2022 r.
XXVI Niedziela Zwykła

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. We wtorek 27. 09. b. r. zapraszamy pół godziny przed Mszą Świętą na spotkanie modlitewne Apostolatu Maryjnego.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 18:00.

4. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

5. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

6. W piątek na godz. 17:00 zapraszam na prywatna adoracje Najświętszego Sakramentu.

7. W sobotę na godz. 10:00 zapraszam na spotkanie aspirantów Liturgicznej Służby Ołtarza.

8. W sobotę na godz. 20.00 zapraszamy na Mszę Św. Po Mszy Św. odmawiając różaniec, udamy się w procesji do groty Matki Bożej i tam zakończymy nabożeństwo Apelem Jasnogórskim. Bardzo serdecznie zapraszam do licznego udziału w tym nabożeństwie. Proszę o zabranie lampionów.

9. Od 1 października (sobota) rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe w powszedni dzień o godz. 17: 30, a w niedzielę o godz. 14:30, Po nabożeństwie Msza Św. Bardzo zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych, szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci będą otrzymywać obrazki każdego dnia, kto nie opuści nabożeństwa różańcowego w miesiącu październiku otrzyma nagrodę, niespodziankę.

10. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.

11. Za tydzień w niedzielę zapraszam po Mszy Św. o godz. 10:30 rodziców i dzieci pierwszokomunijne na spotkanie katechetyczno-formacyjne.

12. Bardzo dziękuję 3 rodzinom za ofiary złożone na inwestycje w naszym kościele w wysokości 650 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

13. Bardzo dziękuję rodzinom P. Rafała Wrona i P. Ireny Wrona za posprzątanie naszej świątyni i otoczenia, oraz za ofiarę złożoną na kwiaty i dekorację w naszym kościele. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę bardzo proszę rodziny P. Jolanty Stochmal i P. Alicji Kuleńskiej.

14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Nabywając prasę katolicką pamiętajmy o chorych. Można też nabyć prasę o tematyce misyjnej i w ten sposób wspierać dzieła misyjne Kościoła.

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.

16. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności ś. p. Janina Świerczek. Niech dobry Bóg przyjmie ją do grona świętych w niebie. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie…..