Archiwum - wydarzenia 2013

Dzień Świętości Życia

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona jest w roku liturgicznym 9 miesięcy przed Świętami Bożego Narodzenia, czyli 25 marca. W tym roku jednak, z uwagi na trwający w tym czasie Wielki Tydzień, została przeniesiona na dzień 8 kwietnia. Uroczystość ta przybliża nam Boga, który zstępując w łono Niepokalanej Matki, staje się człowiekiem podobnym do nas we wszystkim oprócz grzechu.

Z Uroczystością Zwiastowania Pańskiego związany jest w Kościele katolickim Dzień Świętości Życia. Ma on przypominać, że życie jest darem samego Boga oraz pobudzać do szacunku dla życia własnego i innych ludzi, począwszy od oczekujących na dzień narodzin, aż po najbardziej sędziwych.
Cenną inicjatywą podejmowaną z tej okazji jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Polega ona na otoczeniu modlitewną opieką jednego dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Osoba podejmująca duchową adopcję przez dziewięć miesięcy odmawia jeden dziesiątek różańca oraz specjalną modlitwę, w której poleca Panu Bogu poczęte dziecko oraz jego rodziców prosząc, aby przyjęli je z miłością i dobrze wychowali.

W naszej parafii deklarację duchowej adopcji złożyło 25 osób.