Archiwum - wydarzenia 2013

Boże Narodzenie 2013

Nieodłącznym elementem liturgii świąt Bożego Narodzenia jest Msza św. pasterska, która podobnie jak w poprzednich latach zgromadziła w naszej świątyni wielu parafian i gości. Rozlegające się w nieoświetlonym kościele dźwięki Jutrzni, a następnie pierwszej kolędy składają się na niepowtarzalną atmosferę nocy Narodzenia Pańskiego.

Pasterkę, której przewodniczył ks. Wojciech Sroka, poprzedziło odśpiewanie przez chór parafialny Jutrzni adwentowej. Radosny i uroczysty charakter liturgii podkreślił nie tylko śpiew kolęd i pastorałek, ale także odświętny wystrój kościoła i jego otoczenia. O zbawczych wydarzeniach sprzed ponad dwóch tysięcy lat przypominać nam będą przez cały okres Bożego Narodzenia dwie szopki - jedna urządzona w kościele, zaś druga na wolnym powietrzu. Po Mszy św. mogliśmy obejrzeć wspaniały pokaz fajerwerków przygotowany dla uczczenia uroczystości Narodzenia Pańskiego.

Zobacz zdjęcia!