Archiwum - wydarzenia 2013

Budowa zadaszenia nad wejściem do plebanii

Od 7 września, po skompletowaniu potrzebnych dokumentów, trwały prace przy budowie zadaszenia nad wejściem do budynku plebanii oraz nad wejściem do parafialnej łazienki i salki duszpasterskiej. Nowy dach nad wejściem do tych pomieszczeń pozwoli podczas zimy uniknąć zagrożenia, jakie powodował śnieg spadający z głównego dachu plebanii - z dużej wysokości - wprost na schody. W prace te włączyła się liczna grupa parafian. Fundament pod filary nośne przygotowali panowie: Emil Ocłoń, Tadeusz Skórka, Piotr Ocłoń, Janusz Zabawa, Bogdan Tyrka, Maciej Michałek. Murowaniem filarów zajmowali się P. Emil Ocłoń i P. Andrzej Kamiński a prace wykończeniowe przy filarach wykonali panowie Augustyn Rzepka i Marcin Rzepka. 45 m2 desek na podbitkę pomalował P. Kazimierz Marczyk. Rusztowania przygotował P. Janusz Chrobak i pracownicy jego firmy, w tym nasi parafianie - panowie: Grzegorz Graniczkowski, Piotr Chrobak, Kazimierz Chrobak i Bartosz Kępa. Pracownicy firmy budowlanej P. Janusza Chrobaka wykonali także instalację kanalizacyjną odprowadzającą wodę z rynny.

Przy okazji budowy zadaszenia nad wejściem, zostały również wykonane podbitki pod okapem głównego dachu plebanii, których brakowało od strony południowej i północnej, a także podbitka przy dachu zakrystii (od strony południowej). Uzupełniona została również instalacja odgromowa na budynku plebanii. Prace te wykonali również panowie z firmy Chro-Bud.

Za poświęcony czas, wysiłek i chęć pomocy wszystkim bardzo dziękuję.
ks. Proboszcz