Archiwum - wydarzenia 2013

Diecezjalne Misyjne Spotkanie Róż Różańcowych

Przedstawiciele Róż Różańcowych naszej parafii wzięli udział XIII Diecezjalnym Spotkaniu Misyjnym Róż Różańcowych diecezji tarnowskiej, które miało miejsce 26 października w sanktuarium Matki Bożej w Okulicach. Zgromadziło się na nim ponad 1200 członkiń i członków grup różańcowych z 68 parafii naszej diecezji.

Wraz z ks. inf. Zdzisławem Sadko, który przewodniczył Mszy św. i wygłosił kazanie, Eucharystię koncelebrowało 29 kapłanów. Do uczestników skierował słowo także ks. Roman Majoch – kustosz Okulickiego Sanktuarium.

Świadectwem o swej pracy misyjne dzielili się misjonarze: obecny na spotkaniu ks. Piotr Boraca, który niedawno powrócił z posługi misyjnej w Republice Środkowoafrykańskiej, a także, za pomocą łącza wideo przez internet, Ks. Bogdan Piotrowski z Republiki Konga i ks. Mieczysław Pająk z Republiki Środkowoafrykańskiej.

Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa różańcowa w intencji misjonarzy, prowadzona w różnych językach.