Archiwum - wydarzenia 2013

Wyjazd rekreacyjny młodzieży

W sobotę, 12 października odbył się wyjazd rekreacyjny, w którym wzięła udział młodzież z Grupy Apostolskiej oraz kilku Lektorów. Głównym celem był Łopień (951 m n.p.m.) w Beskidzie Wyspowym. Pierwszy przystanek miał miejsce w Tropiu, gdzie, po przepłynięciu promem Zalewu Czchowskiego, udaliśmy się do zabytkowego, romańskiego kościoła i uczestniczyliśmy we Mszy św.

Dalsza podróż okazała się także „podróżą w czasie” z XI do XXI wieku, bo kolejny kościół, jaki nawiedziliśmy, to najnowsza świątynia w naszej diecezji - kościół pod wezwaniem Bł. Jana Pawła II w Słopnicach Dolnych, który jeszcze jest w trakcie budowy.

W tej samej miejscowości, w rejonie Zaświercze, rozpoczęliśmy wędrówkę na Łopień, starając sie wybierać w labiryncie leśnych dróg tę właściwą – prowadzącą ku szczytowi. „Przerwę kanapkową” spędziliśmy przy domku myśliwskim, który został wybudowany na przełomie lat 60-tych i 70-tych przez członków Koła Łowieckiego „Hubert” z Tymbarku.

Na szczycie, który zdobyliśmy około godz. 15.00, mogliśmy cieszyć się pięknym widokiem na pobliskie góry: Ćwilin i Śnieżnicę. W trakcie całej wędrówki wielkim powodzeniem cieszyły się „orzeszki” buczynowe, które tutaj są za darmo!

Ze szczytu zeszliśmy do Przełęczy Rydza Śmigłego w Chyszówkach i nad pobliskim strumykiem urządziliśmy sobie mały odpoczynek przy ognisku. Był więc wspólny śpiew przy akompaniamencie gitar i smaczne kiełbaski... W drodze do autobusu okazało się jeszcze, że... potrafimy świetnie się dogadywać z pasącym się przy drodze stadkiem owiec i kóz, które nie tylko pozwoliły do siebie podejść, ale nawet - okazując swoje zaufanie - pozowały do zdjęcia.