Archiwum - wydarzenia 2014

Bierzmowani w Starym Sączu

7 czerwca przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu spotkała się młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania. Obecni byli również przedstawiciele naszej parafii. We Mszy św. i  koncertach uczestniczyli też uczniowie klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych, którzy przeżywają pierwszą rocznicę przyjęcia tego sakramentu. W całym spotkaniu uczestniczyło ok. 3 tys. osób.
Diecezjalne Spotkanie Bierzmowanych rozpoczęło się koncertem Kleryckiego Zespołu Genezareth. Następnie odbyła się Msza św. pod przewodnictwem biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Na zakończenie spotkania wystąpił zespół Porozumienie.
Udział w tym wydarzeniu było wspaniałym przeżyciem. Spotkanie takiej ilości młodych i radosnych ludzi, którzy przyjechali w to miejsce, aby podziękować Bogu za przyjęty sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, jest pięknym i niecodziennym doświadczeniem.