Archiwum - wydarzenia 2014

Pielgrzymka DSM do Zabawy

W dniu wczorajszym 10 maja 2014 r. odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Dziewczęcej Służby Maryjnej do Zabawy.

Uczestniczki tego wydarzenia napisały:

Również i my dziewczynki z DSM-u wzięłyśmy udział w tym ważnym jak dla nas wydarzeniu, bo w tym roku przypada już 100 rocznica męczeńskiej śmierci bł. Karoliny.
Pogoda nie zapowiadała się piękna, a nawet podczas wyjazdu ze Świebodzina padał deszcz, ale jak już dojeżdżałyśmy do Zabawy, na naszych twarzach pojawił się uśmiech, bo widać było wychodzące zza chmur słońce.
Na samym początku poszłyśmy zwiedzać dom rodzinny bł. Karoliny w Wał Rudzie oraz ucałować jej relikwie. Gdy wszystkie grupy dotarły już do Wał Rudy poszliśmy Drogą Krzyżową, śladami męczeństwa bł. Karoliny, która zginęła w lesie w obronie czystości.
Następnie przejechałyśmy autobusem do Zabawy, aby tam poczęstować się pyszną drożdżówką i ciepłą herbatą. Potem był czas na śpiew i tańce, czas radości prowadzony przez wodzirejów. Wszystkie dziewczynki wychwalały i uwielbiały Maryję śpiewem, i dziękowały za to że mogą zapoznać się z nowymi „Maryjkami” i z nimi potańczyć.
O godz. 13:30 uczestniczyłyśmy we Mszy Św. pod przewodnictwem bp. Jana Piotrowskiego, na której kilkanaście dziewcząt zostało uroczyście przyjętych i pobłogosławionych do posługi przewodniczki. Po zakończeniu Eucharystii poszłyśmy wszystkie pod ołtarz, alby tam złożyć napisane przez nas prośby do bł. Karoliny. Był również czas na osobistą modlitwę przy grobie Błogosławionej.
Punktem ostatnim naszej Pielgrzymki była modlitwa różańcowa odmawiana w kościele ze wszystkimi "Maryjkami".
W drodze powrotnej dziewczynki miały jeszcze siłę, aby śpiewać: „Wielka mała radę dała, Karolina, Karolina...”
Wszystkie wróciłyśmy szczęśliwie do swoich domów i opowiadałyśmy co nas spotkało w dniu tak pięknym, spędzonym z bł. Karoliną.