Archiwum - wydarzenia 2014

Spotkanie opłatkowe Seniorów

Styczniowe spotkania opłatkowe Seniorów stały się już w Świebodzinie tradycją, która liczy sobie około 30 lat. W tym roku uroczystość odbyła się w niedzielę 19 stycznia. Zorganizowały ją wspólnie Szkoła Podstawowa i parafia. Swoją obecnością uhonorowali Seniorów przedstawiciele władz gminnych: wójt Stanisław Burnat oraz radni – Marian Truchan i Wiesław Małopolski.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w intencji Seniorów, odprawioną przez księdza proboszcza Wojciecha Srokę. Następnie młodzież, w większości z grupy apostolskiej, zaprosiła wszystkich na przedstawienie jasełkowe, które tym razem nieco odbiegało od tradycyjnych scenariuszy jasełek. Do typowych scen z pasterzami, królami i herodem twórcy przedstawienia wprowadzili zaskakujące, współczesne elementy, które urozmaiciły i ubarwiły inscenizację. Na pochwałę zasługuje zarówno odważna gra aktorska młodzieży, jak i oprawa plastyczna przedstawienia, na którą złożyły się dekoracje, kostiumy i efekty świetlne. W przygotowaniu występu wspierał młodych Ksiądz Proboszcz, który – jak zdradził – ma nadzieję na kolejne wspólne przedsięwzięcia.

Druga część uroczystości Dnia Seniora odbyła się w budynku Szkoły Podstawowej, gdzie przy obficie zastawionych stołach goście połamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i wspólnie kolędowali. Radosny nastrój towarzyszący rozmowom świadczył o tym, że wszyscy dobrze się czuli. Spotkanie było nie tylko okazją do integracji, ale także sposobnością do wyrażenia wdzięczności wobec osób starszych, które tak wiele dobra wnoszą do swoich rodzin i do całej wspólnoty parafialnej.

O parafialnym spotkaniu opłatkowym Seniorów możemy przeczytać także na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”, bowiem na uroczystości gościł przedstawiciel tarnowskiej redakcji tego tygodnika, Grzegorz Brożek.

Zobacz zdjęcia!

Artykuł na stronie Gościa niedzielnego