Archiwum - wydarzenia 2015

Posługa diakona Wojciecha Cabaka

W tym roku formacyjnym dziewiętnastu diakonów diecezji tarnowskiej mogło pełnić posługę duszpasterską w parafiach, głosząc Słowo Boże i celebrując nabożeństwa. Każdy z nas został posłany przez Księdza Rektora Andrzeja Michalika do innej wspólnoty parafialnej, aby pod okiem proboszcza mógł stawiać swoje pierwsze kroki w duszpasterstwie. Ja zostałem posłany do parafii św. Maksymiliana Kolbego w Świebodzinie. Gdy dowiedziałem się, gdzie będę posługiwał  przez trzy niedziele, nazwa miejscowości nic mi nie mówiła. Okazało się, że Ksiądz Proboszcz jest moim imiennikiem co od razu wzbudziło we mnie pozytywne emocje. Na początku trochę się bałem. Spotkałem się jednak z miłym i serdecznym przyjęciem  ze strony Księdza Proboszcza oraz wszystkich parafian. Doświadczenie, które tutaj zyskałem będzie mi bardzo pomocne w mojej przyszłej pracy kapłańskiej. Z pewnością moją pierwszą parafię będę pamiętał bardzo długo. Proszę jednocześnie o modlitwę w mojej intencji, abym w przyszłości mógł być dobrym i świętym kapłanem. Mam nadzieję, że to nie ostatni raz kiedy przyjeżdżam do Świebodzina.

Diakon Wojciech Cabak