Archiwum - wydarzenia 2015

Odwiedziny Sióstr Służebniczek

W niedzielę 20 września 2015 r. w parafii Świebodzin  wraz z cała wspólnotą parafialną dziękowałyśmy Panu Bogu za wielkie rzeczy, jakich dokonał w życiu Bł. Edmunda Bojanowskiego, naszego Założyciela,  prosząc o nowe powołania do Zgromadzenia, by charyzmat służby wciąż był realizowany. s. M. Karoliana Buksa w głoszonym słowie ukazała ponadczasowy zmysł odkrywania przez Edmunda Bożych planów i  piękno życia zakonnego w kontekście przeżywanego Roku Życia Konsekrowanego a s. M. Małgorzata Zabawa – parafianka, s. M. Beata Waszkielewicz, s. M. Ewa Tomaszewska poprzez śpiew i oprawę liturgiczną pomagały w wyrażaniu Bogu miłości i uwielbienia. Po każdej Mszy świętej wierni z pietyzmem podchodzili, aby ucałować relikwie bł. Edmunda i powierzyć swoje troski. Otrzymali też obrazki z modlitwą za Jego wstawiennictwem. Bardzo dużo osób wpisało się do Księgi Duchowych Pomocników Powołań tworząc wspólnotę modlitwy wypraszającą dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych z parafii.
Bardzo serdecznie dziękujemy Księdzu Proboszczowi Wojciechowi Sroce oraz  parafianom za ogromną życzliwość, wspólną modlitwę i dzielenie się radością wiary.

wdzięczne siostry służebniczki