Archiwum - wydarzenia 2015

Niedziela Palmowa 2015

Niedziela Palmowa, będąca początkiem Wielkiego Tygodnia wiąże się z dwoma wydarzeniami: radosną procesją z palmami i śpiewem Męki Pańskiej jako Ewangelii. W liturgii obchodzi się ją jako pamiątkę triumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. Zgromadzone wówczas tłumy wiwatowały na Jego cześć, ścieląc Mu pod nogi gałązki oliwne. Dla upamiętnienia tego wydarzenia przynosimy dziś do kościoła palmy, by je poświęcić. W naszym kościele uroczysta procesja połączona z poświęceniem palm odbyła się przed Mszą św. o godz. 10.30. W czasie liturgii eucharystycznej opis Męki Pańskiej śpiewali: ks. Wojciech Sroka, Adrian Starostka i Kamil Chrobak.
Po zakończeniu Eucharystii odbył się tradycyjny konkurs palm. Podobnie jak w poprzednich latach nie zabrakło własnoręcznie wykonanych palm, imponujących zarówno wysokością, jak i dekoracyjnością. Nagrody, ufundowane przez Księdza Proboszcza, przyznane zostały za najwyższe palmy. Również ci, którzy nie otrzymali głównych nagród, ale przynieśli palmy własnoręcznie wykonane, zostali obdarowani słodkimi upominkami.

Wyniki parafialnego konkursu palm:

I miejsce: rodzina Katarzyny i Rafała Brodów
II miejsce: rodzina Agnieszki i Grzegorza Zelków
III miejsce: rodzina Małgorzaty i Jacka Abramowiczów

Gratulujemy gorąco wszystkim wykonawcom palm, a zwłaszcza twórcom tych najwyższych. Życzymy powodzenia na konkursie gminnym.

Zobacz zdjęcia!