Archiwum - wydarzenia 2016

Dzień Seniora

Tradycyjny już w naszej parafii Dzień Seniora odbył się w niedzielę 17 stycznia 2016 r. Spotkanie zorganizowały wspólnie parafia oraz Szkoła Podstawowa. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. o godzinie 14., odprawioną przez ks. proboszcza Wojciecha Srokę w intencji wszystkich Seniorów z naszej parafii, także tych, którzy nie mogli przybyć na wspólne spotkanie. Liturgię upiększył chór parafialny, który zaśpiewał wiele pięknych kolęd ze swojego repertuaru. W kazaniu ksiądz proboszcz zwrócił uwagę na rolę, jaką odgrywają i powinny odgrywać w życiu rodzin osoby starsze. To właśnie babcie i dziadkowie często przekazują młodemu pokoleniu skarb wiary, uczą przywiązania do Kościoła, ale też pomagają zachować tradycje i wspierają rodziców w wychowaniu ich dzieci.

Po Mszy św. w dolnym kościele młodzież z grupy apostolskiej przedstawiła jasełka. Krótkie, pomysłowe i efektowne przedstawienie bardzo się podobało, uznanie wzbudziły zwłaszcza scenografia, kostiumy, charakteryzacja oraz efekty świetlne i akustyczne.

Po zakończeniu inscenizacji do Seniorów zwrócił się Józef Knapik, wójt Gminy Pleśna. Dziękując za zaproszenie, z uznaniem wypowiedział się zarówno o występie chóru, jak i przedstawieniu jasełkowym. Zgromadzonym Seniorom życzył, aby wciąż czuli się potrzebni, a swoim doświadczeniem ubogacali rodziny oraz środowisko, w którym żyją. Wraz z wójtem na spotkanie z Seniorami przybyli inni przedstawiciele władz samorządowych: Ryszard Stankowski zastępca wójta, Janusz Jarząb – przewodniczący Rady Gminy oraz Anna Wadas – wiceprzewodnicząca Rady Gminy. Sąsiednie sołectwo odwiedził również były radny z Rzuchowej – Marian Truchan, zaś w roli współgospodarza wystąpił Wiesław Małopolski, radny z naszej miejscowości.

Druga część uroczystości Dnia Seniora odbyła się w murach Szkoły Podstawowej, gdzie przybyłych witała Irena Barszcz – dyrektor szkoły. Zaproszeni goście połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia oraz spotkali się przy – jak zwykle – obficie zastawionym stole. Była to okazja do długich rozmów, a przede wszystkim do wspólnego kolędowania.

Zobacz zdjęcia!