Archiwum - wydarzenia 2016

Przekazanie relikwii Św. Maksymiliana

002W odpowiedzi na prośbę, skierowaną w czerwcu br. do Ojca Gwardiana w Niepokalanowie, w sprawie ofiarowania naszej parafii relikwii Św. Maksymiliana, pozytywna odpowiedź nadeszła we wrześniu. Uroczyste przekazanie relikwii delegatom naszej parafii miało miejsce 26 września, w Niepokalanowie. Delegacja została zaproszona do kaplicy Św. Maksymiliana, gdzie O. Mirosław odczytał dokument przekazujący relikwie parafii Św. Maksymiliana w Świebodzinie oraz wręczył  etui z kapsułą zawierającą relikwie włosów Św. Maksymiliana.
Po wspólnym obiedzie w refektarzu Domu Pielgrzyma, delegacja została zaproszona do zwiedzenia celi Św. Maksymiliana – miejsca jego aresztowania podczas II wojny światowej, a także do zwiedzenia muzeum Św. Maksymiliana.
Pobyt delegacji w Niepokalanowie zakończył się modlitwą w Bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask.