Archiwum - wydarzenia 2016

Wystawa o Św. Maksymilianie

wpr rewlikwii001W związku z uroczystością wprowadzenia relikwii Św. Maksymiliana, prezentowana była w naszej parafii od 12 do 23 października wystawa „Święty Maksymilian Maria Kolbe i Jego dzieła”, przygotowana przez Rycerstwo Niepokalanej diecezji tarnowskiej z okazji 75. rocznicy jego męczeńskiej śmierci w Auschwitz.

Wystawę można było obejrzeć w „dolnym kościele” w dni powszednie od godz. 17.00-17.30 oraz od godz. 18.45 do wyjścia zwiedzających, a także w niedziele przed i po Mszach Świętych.

Wystawę poświęcił w Dąbrowie Tarnowskiej 9 stycznia 2016 r. bp. Andrzej Jeż. Patronat honorowy dla wystawy, jak również błogosławieństwa dla wszystkich zwiedzających wystawę udzielił kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Podczas otwarcia wystawy w gmachu Sejmu, jej autor, Jan Hajduga - prezes MI diecezji tarnowskiej, mówił, że „św. Maksymilian był to człowiek niezwykły, który pioniersko wprzągł nowoczesne media, w tym środki komunikacji społecznej, w dzieło ewangelizacji. Na 18 planszach pokazanych zostało ponad 150 zdjęć św. Maksymiliana z różnych okresów jego życia. Zamierzeniem wystawy jest przypomnienie sylwetki oraz dzieł skromnego zakonnika z Niepokalanowa. Znamy go głównie z Auschwitz, gdzie w 1941 r. oddał życie w obronie nieznanego sobie człowieka. Naszą intencją jest pokazanie Maksymiliana nieznanego światu”.