Wydarzenia 2017-Archiwum

Kolędnicy Misyjni (głosowanie-zakończone).

Kolednicy 00W drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia na uroczystej mszy św. zostały posłane grupy Kolędników Misyjnych w naszej parafii. W tym roku w naszej parafii wyruszyło 52 dzieci , które utworzyły 8 grup kolędniczych. Obok pomocy dla najmłodszych z Syrii i Libanu, kolędnicy będą też wspierać projekty związane z pracą tarnowskich misjonarzy – to m.in. szpital, szkoła, budowa studni i kaplic.

Grupy Kolędników Misyjnych tworzą dzieci, które angażują się w pomoc swoim rówieśnikom z krajów misyjnych. W tym przedsięwzięciu wspierają ich rodzice oraz młodzież z parafialnych grup i stowarzyszeń. Hasło tegorocznego kolędowania wyrażone w języku sango brzmi: „E gonda Nzapa e mu singila!”, co znaczy: „Tobie Boże dzięki, chwała!”

Kolędnicy opowiadali w krótkiej inscenizacji o życiu swoich rówieśników na misjach i wręczyli mieszkańcom kolędowe pamiątki.
Kolędnicy przychodzą też po to, aby nam przypomnieć, że Chrystus narodził się dla wszystkich, również dla tych, którzy Go nie znają lub znają tylko powierzchownie. Przedsięwzięcie to uczy najmłodszych wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka i wyobraźni miłosierdzia .

Ofiary, które udało się zebrać Kolędnikom Misyjnym zostaną przeznaczone na projekty związane z pracą misjonarzy wśród dzieci z Czadu, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Republiki Konga, Brazylii, Boliwii oraz Syrii i Libanu w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Zobacz: zdjęcia z Mszy św. na której było błogosławieństwo i rozesałanie kolędników misyjnych.

Poniżejj zostały umieszczone zdjęcia poszczególnych grup Kolędników Misyjnych. Grupy te biorą udział w konkursie na najładniej przebranych kolędników. Głosować można do 5 stycznia 2018r. wyniki zostaną ogłoszone podczas Mszy św. 6 stycznia. Na grupę, która zdobędzie największą ilość głosów czeka miła nagroda.

1. Grupa kolędnicza nr 1 (Kłokowa - Góra: Kinga Ocłoń, Katarzyna Korpacka, Jowita Jaśkiewicz, Martyna Ocłoń, Anna Ocłoń, Natalia Stefanów, Błażej Wrona, Kwiatkowski Jakub)

klednicy gr1

2. Grupa kolędnicza nr 2 (Kłokowa - Dół: Jakub Budzik,Budzik Anna; Budzik Joanna; Budzik Oliwia; Budzik Nikodem, Bartosz Barwacz)

klednicy gr2