Wydarzenia 2017-Archiwum

koleda misyjna 007Kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami wspierają projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Republiki Konga, Czadu, Madagaskaru, Peru oraz Rwandy i Burundi w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Szpital w Bagandou jest pierwszym głównym projektem, który jest realizowany od wielu lat. Przychodzą tam tysiące osób, szczególnie dzieci, które są leczone. Drugim ważnym projektem jest pomoc szkole dla dzieci głuchoniemych i niepełnosprawnych w Bertoua w Kamerunie Za ten projekt odpowiada misjonarka Ewa Gawin. Jest ona taką Matką Teresą w Bertoua.

symbol lektorówW sobotę 1 grudnia, przed pierwszą Niedzielą Adwentu, 6 ministrantów przyjęło posługę Lektora. Są to: Mateusz Bober, Mateusz Ocłoń, Łukasz Ocłoń, Mateusz Jerzykowski, Antoni Wrona, Jakub Abramowicz. Uroczystego przyjęcia dokonał Ks. Dziekan Adam Nita w parafii pw Matki Boskiej Szkaplerznej w Tarnowie.

Słowo lektor pochodzi z języka łacińskiego: "legere" - czytać i oznacza osobę czytającą na głos teksty biblijne lub liturgiczne w zgromadzeniu liturgicznym, tzn. podczas Mszy Świętej, liturgii sakramentów, sakramentaliów, Liturgii Godzin i innych nabożeństw.

Przeroraty 004żywamy czas ADWENTU, przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia, a także na powtórne przyjście Pana Jezusa na końcu czasów. Nasze myśli kierujemy ku wiecznej ojczyźnie, którą dla nas jest NIEBO. Nie możemy zapomnieć, że wszyscy zmierzamy w kierunku śmierci, która jest przejściem do życia wiecznego. Na to życie wieczne przygotowujemy się przez całe życie, w tym też pomaga nam okres ADWENTU. Poprzez różne, wyrzeczenia, postanowienia, praktyki religijne, ćwiczymy nasza wolę, krztałtujemy naszego ducha i charakter, aby już za życia zbliżać się do rzeczywistości NIEBA. Wtym roku na Mszach RORATNICH pomagają nam PATRONOWIE POLSKI naszej ziemskiej OCZYZNY; św. Wojciech, św. Stanisław Kostka, św. Bp Stanisław Szczepanowski i św. Andrzeja Bobola. Przyglądając się ich życiu, zgłębiając ich duchowość i droge do świętości, nie tylko wzywajmy ich wstawiennictwa, ale także naśladujmy ich w dążeniu do naszej ojczyzny NIEBIESKIEJ.

sw mikolaj 008Poznajmy historię św. Mikołaja

Niektórzy znają Świętego Mikołaja jako bajkową postać brzuchatego dziadka w czerwonym kubraku, z wielką siwą brodą i workiem pełnym prezentów. Jednak nie jest to prawdziwy Święty Mikołaj. Jest to postać bajkowa i pewnie bardziej dziś marketingowa, nie mająca z chrześcijańską  religią nic wspólnego.

Park wodny

Dnia 1. 12. 2018 r. Grupa dzieci, które w roku 2017 chodziły po Kolędzie Misyjnej miała przyjemność wziąść udział w wycieczce rekreacyjnej do Krakowa. Dzieci spędziły czas, rekreacji i odpoczynku w parku wodnym. Duża liczba basenów i zjeżdżalni wodnych dały dzieciom wiele radości i zabawy. Bardzo dziekuje Paniom, Joannie Kowalskiej, Małgorzacie Korpackiej i Katarzynie Broda za pomoc w opiece nad dziećmi. Bóg zapłać!!!