Wydarzenia 2017-Archiwum

kolednicy misyjni 006Kolędnicy Misyjni to projekt Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci organizowany w całej Polsce od 1993 r. Każdego roku młodzi kolędnicy odwiedzający domy na terenie swoich parafii i diecezji, dzieląc się radością Bożego Narodzenia, kontynuują polską tradycję kolędowania, ale też zbierają ofiary na pomoc rówieśnikom w innych częściach świata.

W naszej parafii dnia 26.12.2019 r. przeżywaliśmy odwiedziny kolędników misyjnych. Kilkadziesiąt osób - dzieci, młodzieży, rodziców z wielkim sercem i radością zaangażowało się w pomoc dla najmłodszych w różnych krajach misyjnych.

Park wodny 2019Nie możemy być spokojni, gdy miliony naszych braci i sióstr żyje nieświadomych Bożej Miłości” - św. Jan Paweł II

Dnia 14 grudnia 2019 roku Kolędnicy Misyjni wraz z opiekunami przeżywali bardzo radosny i aktywny pobyt w Krakowie w aquaparku. Do dyspozycji uczestników był duży wybór różnych form zabawy w wodzie, na zjeżdżalniach i jaccuzii. Bardzo dziękuję dzieciom i wszystkim za zaangażowanie w pomoc misyjną krajom biedniejszym, misyjnym. Kolędnicy zanoszą radość Bożego Narodzenia do odwiedzanych domów. Dzieci, jako kolędnicy misyjni, uczą się ponoszenia trudu i składania ofiary z własnego czasu, zdolności, a także rezygnacji z możliwości wzięcia dla siebie zebranych pieniędzy.

mikolaj 007Dobry św. Mikołaju, patrz jak dzieci Cię kochają!
Ty pamiętasz o nas w niebie, my modlimy się do ciebie.
Naucz dzieci kochać Boga i dla innych dobrym być.
Jaka jest do nieba droga, jak na ziemi trzeba żyć. Amen.

W pierwszy piątek Adwentu dzieci, młodzież, rodzice i dziadkowie przybyli wieczorną porą na roraty do kościoła św. Maksymiliana Marii Kolbego w Świebodzinie. Tym razem czekała ich tam wielka niespodzianka. Gdy Msza św. dobiegła końca, otworzyły się drzwi kościoła i do świątyni wszedł sam św. Mikołaj, by dzieciom, młodzieży i dorosłym wręczyć upominki. Prezentów było tak wiele, że obdarowani zostali wszyscy angażujący się w życie parafialne.

roraty 023Adwent - po łacinie adventus, czyli przyjście - w  Kościele Katolickim to czas trwający od pierwszych nieszporów czwartej niedzieli poprzedzającej święto Bożego Narodzenia do zmierzchu 24 grudnia, przypominający oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Jednocześnie jest to czas poprzedzający pamiątkę pierwszego przyjścia – Wcielenia, znanego pod nazwą narodzin Pana Jezusa.

Roraty,  msza roratna, potocznie nazywana  mszą roratnią, to pierwsza msza o wschodzie słońca w okresie adwentu. Jest to msza wotywna o Najświętszej Maryi Pannie. Nazwa mszy pochodzi od słów „rorate cæli desuper” („spuśćcie rosę niebiosa”). Charakterystycznym elementem rorat jest zapalanie świecy, zwanej roratką (świecą roratną). Świeca ta umieszczana jest w pobliżu ołtarza jedynie w adwencie. Symbolizuje Najświętszą Maryję Pannę. Współcześnie z uwagi na udział dzieci i młodzieży roraty odprawia się często wieczorem.

DSMi 012Dziewczynki wraz z opiekunkami należącymi do Dziewczęcej Służby Maryjnej w naszej parafii w sobotę 30 listopada br. przeżywały huczne Andrzejki. Spotkanie rozpoczęło się wspaniałą ucztą w pizzeri Margherita w Radlnej. Następnie opiekunki Oliwia Rzepka i Kinga Ocłoń zorganizowały dużo ciekawych i aktywnych zabaw w salce parafialnej. Bardzo dziękujemy wszystkim dziewczętom należącym do DSM w naszej parafii za zaangażowanie. Dziękujemy za piekne świadecto wiary i miłości do Matki Bożej, że pomimo różnych zajęć na pierwszym miejscu stawiają w swoim życiu Pana Boga, do Którego prowadzi ich Maryja, nasza najlepsza Mama.

Zapraszamy i zachęcamy dziewczynki do wstąpienia w grono Dziewczęcej Służby Maryjnej.
 „O Pani Moja, o Matko Moja, cała się Tobie oddaję,
ofiaruję Ci dzisiaj oczy moje, serce moje i całą siebie.
Gdy przeto Twoją jestem, o Dobra Matko, broń mnie i strzeż jako dziecka i własności Twojej. Amen.”