Wydarzenia 2017-Archiwum

Nowy Ministrant Słowa Bożego – Lektor

IMG 20191130 WA0016W parafi Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie 30 listopada b. r. 33 chłopców z naszego dekanatu Tarnów-Południe zostało przyjętych do grona Ministrantów Słowa Bożego- Lektorów. Błogosławieństwo nowych lektorów odbyło się podczas Mszy, św., której przewodniczył ks. proboszcz Piotr Mamak.

Wśród nich także otrzymał Boże Błogosławieństwo do tej posługi Szymon Pieczonka z naszej parafii. W tym roku mamy tylko jednego nowego lektora. Bardzo dziękujemy Mu, że odpowiedział na powołanie Pana Boga do tej służby. Naszemu nowemu lektorowi życzymy wytrwałości i nieustannej radości ze służby przy ołtarzu. Oby przez swoją odpowiedzialną posługę czytania Słowa Bożego przybliżał siebie i innych do Boga.