Dnia 11 maja odbyła się pielgrzymka Dziewczęcej Służby Maryjnej diecezji Tarnowskiej. Pielgrzymka rozpoczęła się drogą krzyżową, którą szliśmy męczeńskim szlakiem błogosławionej Karoliny Kózki w Wał Rudzie. Msza Święta pod przewodnictwem ks.bp Leszka Leszkiewicza została odprawiona w Zabawie, gdzie później dziewczynki miały okazję uczestniczyć w koncercie "Promyczków" oraz Majki Jeżowskiej.
Błogosławiona Karolina swoim czystym i radosnym sercem przyciąga do siebie wielu pielgrzymów ponieważ w pielgrzymce wzięło udział 2 tysiące DSM-ek naszej diecezji.
|
|
Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego – trzy święte dni, w czasie których rozpamiętujemy i uobecniamy zbawcze wydarzenia, to najważniejsze dni w całym roku liturgicznym. Ich celebrację rozpoczęliśmy Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Podczas tej Mszy św. wspominaliśmy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Poprzez liturgię uczestniczyliśmy w Ostatniej Wieczerzy, w czasie której Jezus przemienił chleb i wino w swoje Ciało i Krew i pozostawił je nam jako pokarm na życie wieczne. Po zakończeniu Eucharystii Ciało Chrystusa zostało przeniesione do tzw. ciemnicy, gdzie czuwaliśmy na adoracji Najświętszego Sakramentu.
Nabożeństwo Drogi krzyżowej w plenerze stało się doroczną tradycją w naszej parafii. Również w tym roku, 5 kwietnia, wyruszyliśmy na znany wszystkim szlak wiodący od kościoła do krzyża na Podlesiu. Tegoroczne rozważania prowadził ks. proboszcz Marcin Płaneta. Przy poszczególnych stacjach rozważaliśmy tajemnice Męki Chrystusa i zastanawialiśmy się, co to wydarzenie zmienia w naszym życiu.