Wydarzenia 2017-Archiwum

Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa do Biadolin.

NSPJ 2020 005Pod hasłem: „Boskie Serce Jezusa-Wielka Tajemnica Naszej Wiary” 25. 09. 2020 r. odbyła się diecezjalna pielgrzymka SH NSPJ do parafii w Biadolinach p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pomimo panujacej pandemii z naszej parafii wzięła udział liczna grupa czcicieli Serca Jezusowego. Spotkanie to rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu, a następnie do Strazy Honorowej NSPJ zostali przyjeci przez ks. Bp Stanisława Salaterskiego nowi członkowie.

O godz. 18:00 wzieliśmy udział w Mszy Św., której przewodniczył Delegat KEP ds. ASH NSPJ Ks. Bp. Stanisław Salaterski. W homilii Bp Stanisław zwrócił uwagę na wieloaspektowe oddziaływanie duchowości Arcybractwa na życie osobiste, rodzinne, parafialne i narodowe. Zachęcił, aby trwać w modlitwie przy Sercu Jezusa nie tylko w wybranej przez siebie godzinie czuwania. -„Ważne jest to, abyśmy spotykali się z Jezusem w Eucharystii, starali się Go przyjmować, żyć w stanie łaski uświęcającej i ukazywać przez swoje postępowanie miłość do Bożego Serca. Dobrą praktyką byłby powrót do intronizacji NSPJ w rodzinach, jak to miało miejsce podczas dawnych już rekolekcji intronizacyjnych. Docenić trzeba duchowy wpływ członków Straży na życie parafialne, które dzięki nim zostaje ubogacone modlitwą, zaangażowaniem w dzieła apostolskie, w liturgię. Bycie przy Sercu Jezusa powinno cechować każdą wspólnotę parafialną, stąd pragnienie, by Straż Honorowa zaszczepiła się w każdej z nich. Wreszcie docenić trzeba wiarę naszych przodków, którzy 100 lat temu zawierzyli siebie i Polskę Bożemu Sercu i zostali uratowani przed bolszewikami. Dziś również potrzeba takiego zawierzenia i codziennej wierności Panu Jezusowi, aby On królował w naszych sercach, w naszych rodzinach i społeczeństwie „ Po Mszy Św. był czas na posilenie własnych ciał przygotowaną agapą przez Ks. Proboszcza i wiernych z Biadolin.

Po modlitwie różańcowej, odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego i błogosławieństwie udzielonym przez ks. Stanisława Łątkę, który jest diecezjalnym moderatorem Arcybractwa udaliśmy się w droge powrotną do Świebodzina. Bardzo dziękuję wszystkim czcicielom z naszej parafii za trwanie przy Sercu Pana Jezusa, modlitwę i wyraz prawdziwej wiary.

„To Boże Serce jest niezgłębioną otchłanią wszelkich dóbr, do której ubodzy mają się zwracać we wszystkich swoich potrzebach. Ono jest otchłanią radości, w której przepadają wszystkie nasze smutki. Jest otchłanią pokory przeciwko naszej pysze, jest otchłanią miłosierdzia dla nieszczęśliwych, jest wreszcie otchłanią miłości, w której powinniśmy ukryć całą naszą nędzę.”
Święta Małgorzata Maria Alacoque

Zdjęcia z pielgrzymki.