Wydarzenia

RORATY 2021 „Budujemy żywy Kościół”

roraty 2021Adwent jest wyjątkowym czasem przeżywanym w Kościele, czasem oczekiwania i przygotowania do przeżycia Bożego Narodzenia. Chrystus, który narodził się w Betlejem jest przedstawiany jako światło wschodzącego słońca, przychodzi jako ten, który może wyciągnąć człowieka z ciemności - kojarzonej z trwaniem w ciemności grzechu. "Wschodzące Słońce nas nawiedzi, by zajaśnieć tym, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają" Łk 1,78-79. Dlatego przychodzimy do świątyni, aby trzymając w ręku lampion stawać się świadkami światła Chrystusa, które nosimy w sercu. Roraty-nazwa pochodzi od łacińskich słów pieśni często śpiewanej na ich początku - Rorate caeli desuper - "Spuśćcie rosę, niebiosa". Eucharystia rozpoczyna się przy zgaszonych światłach - zapalają się one dopiero podczas uroczystego hymnu "Chwała na wysokości Bogu". Jest to jeden z nielicznych przypadków w roku liturgicznym, kiedy hymn ten śpiewa się każdego dnia - wyłącznie podczas Rorat. W czasie Rorat razem z Maryją przeżywamy czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. Dlatego czytania liturgiczne, głoszone kazania mają nas do tego przygotować.

Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, na roraty z „PROMYCZKIEM”. W tym roku razem z Martyną, Dawidem, Zosią oraz ich wujkiem Andrzejem, jezuitą, udamy się w podróż do Rzymu. Podróżnicy spotkają Ojca Świętego Franciszka. Dowiedzą się, co robi na co dzień papież oraz poznają wielkich świętych, którzy w ciągu wieków budowali Kościół z wielkiej litery, czyli uczyli ludzi jak być świętymi: św. Józefa, św. Ignacego Loyolę, św. Maksymiliana Kolbe, św. Jakuba Apostoła, bł. Marię Teresę Ledóchowską oraz bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Na początku rorat dzieci otrzymają tekturową planszę, którą będą każdego dnia uzupełniać postacią świętego lub fragmentem Bazyliki św. Piotra w Rzymie.

Copyright © 2007/2011/2016 Oficjalny serwis internetowy Parafii Świebodzin.

Designed by Kajmowicz Jan.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Maksymiliana Kolbego w Świebodzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

Statystyki